Bezpieczne ferie w Gumnowicach
25.01.2019 Straż Miejska 722
grafika
Powiązane galerie:
grafika
25.01.2019

2

Straż Miejska

     24 stycznia 2019 roku w świetlicy wiejskiej w Gumnowicach odbyło się spotkanie dzieci biorących udział z zajęciach feryjnych zorganizowanych przez Nakielski Ośrodek Kultury z funkcjonariuszem Straży Miejskiej-starszym inspektorem Dariuszem Chróścińskim. Tematem pogadanki były bezpieczne ferie 2019.
W trakcie spotkania funkcjonariusz zwrócił szczególną uwagę na sposoby unikania i radzenia sobie w trudnych sytuacjach związanych z zagrożeniami podczas ferii. Omówił zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu jak również bezpieczeństwa podczas podróży.
Dzieci odświeżyły sobie informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze w rożnych sytuacjach. Szczególnie omówione zostały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię na przejściach dla pieszych. Funkcjonariusz podkreślił istotną wagę elementów odblaskowych, które umieszczone na ubraniach bądź plecakach powodują w porze wieczorowo-nocnej lepszą widoczność dla kierowców. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali takie odblaski.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane