Straż Miejska apeluje do rodziców i opiekunów o zwiększenie kontroli nad swoimi dziećmi w okresie wakacyjnym
26.07.2018 Straż Miejska 842
grafika

   Tegoroczne wakacje dobiegają do półmetka. Przed naszymi dziećmi kolejny miesiąc odpoczynku i wolnego czasu. Straż Miejska w Nakle nad Notecią apeluje do wszystkich rodziców i opiekunów o zwiększenie kontroli nad swoimi dziećmi ponieważ wakacje nie zwalniają od poczucia odpowiedzialności, ostrożności i rozsądku.

   Czas wakacji to bardzo wyczekiwany moment dla młodych ludzi, jest to czas odpoczynku od szkolnych obowiązków, czas zabawy i wielu rozrywek. Niestety nie wszystkie miejsca w których dzieci spędzają swój wolny czas są bezpiecznymi miejscami do zabawy. Rodzice nie zawsze są w stanie skontrolować tego gdzie i w jaki sposób ich pociechy spędzają swój wolny czas. Dzieci podczas zabaw zapominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, ponieważ ich zachowanie bardzo często jest spontaniczne. Z tego powodu podczas wakacji rośnie liczba tragicznych wypadków, których można by uniknąć uświadamiając małoletnich o grożących im niebezpieczeństwach oraz w miarę możliwości zabezpieczyć je przed nimi. Na drogach obowiązuje zasada ograniczonego zaufania, jednak dzieci nie potrafią w pełni ocenić tego, co w danej chwili dzieje się na drodze i przechodząc przez ulice lub jezdnię za każdym razem narażone są na niebezpieczeństwo. Dlatego bardzo ważną sprawą jest zaopatrzenie dziecka w elementy odblaskowe widoczne z dużej odległości, co daje kierowcy samochodu czas na odpowiednie wyminięcie pieszego oraz zmniejszenie prędkości. W ten sposób możemy uniknąć tragicznego w skutku wypadku-potrącenia. Należy również uświadamiać najmłodszych o tym aby zachowały dużą ostrożność w kontakcie z  nieznanymi im osobami oraz dzikimi i bezpańskimi zwierzętami. Ostatnią bardzo ważną sprawą jest to aby podczas wyjazdów np. nad wodę, w góry czy do innych miejsc dużych skupisk ludzi szczególnie uważać na swoje pociechy, aby nie zgubiły się w tłumie ludzi.

   Drodzy rodzice i opiekunowie dzieci: Zawsze bądźcie czujni i interesujcie się czym wasze dzieci się bawią, z kim i gdzie. Kontrolujcie ich czas wolny oraz jak najwięcej z nimi rozmawiajcie.

 

WAŻNE TELEFONY:
986 -
telefon alarmowy Straży Miejskiej
112 – telefon alarmowy służb ratowniczych
997 – telefon alarmowy Policji
998 – telefon alarmowy Straży Pożarnej
999 – telefon alarmowy Pogotowia Ratunkowego
601 100 100 – telefon alarmowy WOPR

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane