Apel do mieszkańców
06.04.2018 Straż Miejska 1152
grafika

Aura za oknem staje się coraz bardziej wiosenna. W związku z tym Straż Miejska rozpoczyna kontrole dotyczące utrzymania czystości w mieście oraz gminie i przypomina       o podstawowych obowiązkach.

Prawo wskazuje rozmaite obowiązki związane z utrzymaniem porządku i czystości na terenie nieruchomości. W myśl przepisów, to właściciele nieruchomości są odpowiedzialni za zapewnienie utrzymania czystości i porządku na częściach nieruchomości służących do użytku publicznego. Odpowiedzialność ta dotyczy również chodników biegnących wzdłuż nieruchomości i położonych bezpośrednio przy granicy z nimi. Chodzi zatem o utrzymanie czystości na chodnikach, ale i podwórkach czy w bramach. Niesprzątnięcie swojego podwórka może więc mieć nieprzyjemne konsekwencje w postaci mandatu karnego. Takie same obowiązki mają zarządcy budynków wielorodzinnych.

Obowiązki te określają m.in. przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz prawo lokalne – Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Nakło nad Notecią.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas kontroli dotyczących czystości nieruchomości po okresie zimowym przypomną o obowiązku utrzymania porządku. Sprawdzą także umowy na wywóz odpadów jak i na wywóz nieczystości ciekłych, aktualne szczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Jednocześnie poinformują, iż palenie  w ogniskach liści, gałęzi i innych odpadów zielonych również jest zabronione.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane