Akcja ,,Posprzątaj po swoim psie''
26.02.2018 Straż Miejska 1179
grafika

Straż Miejska w Nakle nad Notecią w dniach 22-24.02.2018 r. w godzinach rannych oraz popołudniowych przeprowadziła działania pod nazwą "Posprzątaj po swoim psie". Celem akcji było uświadomienie właścicieli psów o ciążącym na nich obowiązku sprzątania odchodów po swoich pupilach na terenie miasta i gminy. Strażnicy miejscy również informowali o obowiązku wyprowadzania psa na smyczy i w kagańcu.  

Patrole pojawiły się w Nakle nad Notecią na ulicach: Bydgoska, Przecznica, Potulicka, Dworcowa, os. Chrobrego i Pisarzy oraz w Paterku na os. J. Sobieskiego. Strażnicy napotkali kilkadziesiąt osób, które spacerowały ze swoimi psami i sprzątały pozostawione przez nie zanieczyszczenia z chodników oraz trawników. Jedna osoba na ul. Przecznica w Nakle nad Notecią została ukarana mandatem za pozostawienie odchodów swojego psa.

Potrzebę kontynuowania tego typu działań prewencyjnych podkreślają sami właściciele zwierząt, z którymi rozmawiali strażnicy miejscy podczas prowadzonych patroli. Osoby te podzieliły się z funkcjonariuszami swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Informowali także o osobach, które notorycznie nie sprzątają psich odchodów.

Zapowiadamy kontynuację tej akcji na terenie kolejnych ulic oraz wsiach gminy Nakło nad Notecią. Równolegle strażnicy miejscy podczas zajęć edukacyjno-profilaktycznych prowadzonych w przedszkolach i szkołach podstawowych informują o obowiązkach związanych z utrzymaniem psa. Informujemy również, że dostępne są darmowe woreczki na psie odchody, które można pobrać w Urzędzie Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią oraz w siedzibie nakielskiej Straży Miejskiej.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane