Bezpieczne ferie- luty 2018 cz.2
26.02.2018 Straż Miejska 1024
grafika
Powiązane galerie:
grafika
26.02.2018

16

Straż Miejska

W związku z trwającym okresem zimowych ferii odbywają się półkolonie organizowane  w poszczególnych sołectwach gminy oraz w samym  Nakle nad Notecią. Na zaproszenia opiekunów grup dzieci, strażnik miejski realizuje program edukacyjno-profilaktyczny.
W drugim tygodniu ferii st. insp. Dariusz Chróściński odwiedził dzieci w Paterku, Nakle nad Notecią i Potulicach. Celem jest przekazanie informacji na temat niebezpieczeństw, które mogą grozić najmłodszym w trakcie zimowych zabaw na podwórku.
Dzieci dowiadują się między innymi gdzie w Nakle nad Notecią mieści się sztuczne lodowisko jakie niebezpieczeństwa wynikają z zabaw np. na zamarzniętym jeziorze, stawie czy gry w hokeja na ulicy. Nie brakowało też informacji dotyczących pracy strażników miejskich.
Strażnicy miejscy w czasie ferii prewencyjnie patrolują  teren miasta i gminy pod kątem zabaw dzieci, głównie w rejonach dróg jak i przy zamarzniętych akwenach wodnych. Korzystając z okazji apelujemy do wszystkich, aby mieli świadomość zagrożenia i reagowali, kiedy znajdą się w takiej sytuacji.
W trakcie spotkań jest też chwila aby dzieci dowiedziały się również o zagrożeniach środowiska związanych ze spalaniem odpadów, szczególnie w piecach C.O. Omawiane są sytuacje, gdzie bezmyślnie wrzuca się do ognia różnego typu plastiki, elementy gumowe czy lakierowane drewno. Przedmioty te w procesie spalania wydzielają różne toksyczne związki. Należy podkreślić, co  cieszy ogromnie że dzieci mają dużą świadomość oraz wiedzę, czego nie można spalać w piecach przydomowych.
Na zakończenie spotkań uczestnicy otrzymali  elementy odblaskowe, które zwiększają ich widoczność, a co za tym idzie ich bezpieczeństwo na drodze. Każde dziecko otrzymało również ulotkę Straży Miejskiej zawierającą  informacje jak należy przestrzegać ład i porządek publiczny.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane