Bezpieczne ferie- luty 2018
26.02.2018 Straż Miejska 1031
grafika
Powiązane galerie:

W ramach ferii zimowych odbywają się półkolonie organizowane w poszczególnych sołectwach gminy Nakło nad Notecią. Na zaproszenia opiekunów grup dzieci, strażnik miejski przeprowadza pogadanki na tematy związane z bezpieczeństwem najmłodszych.

Kolejny dzień ferii zimowych i kolejne spotkanie z dziećmi w cyklu zajęć dydaktycznych związanych z bezpieczeństwem różnych form zabaw związanych z zimową aurą. Tym razem st. insp. Dariusz Chróściński odwiedził dzieci w Chrząstowie, Karnowie i Karnówku. Jednym z ważniejszych punktów pogadanek było omówienie zasad korzystania z zimowych atrakcji jakimi niewątpliwie są między innymi lodowiska i kuligi śnieżne. Dzieci przestrzegane są przed chęcią korzystania z zamarzniętych stawów i innych akwenów wodnych. W trakcie takich pogadanek dzieci zapoznają się również z pracą i zadaniami strażników miejskich.

Nieodłączną częścią każdej z pogadanek jest utrwalanie prawidłowych zachowań i zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię na pasach.   

Patrole straży miejskiej w czasie trwania ferii prewencyjnie patrolować będą teren miasta i gminy pod kątem zabaw dzieci, głównie w rejonach dróg jak i przy zamarzniętych akwenach wodnych. Apelujemy do wszystkich aby mieli świadomość zagrożenia i reagowali w każdej takiej sytuacji.

Dzieci w trakcie takich spotkań dowiadują się również o zagrożeniach środowiska związanych ze spalaniem odpadów, szczególnie w piecach C.O.

Na zakończenie spotkań uczestnicy otrzymali  elementy odblaskowe, które mają zwiększyć ich widoczność a co za tym idzie bezpieczeństwo na drodze. Każde dziecko otrzymało również ulotkę Straży Miejskiej z informacjami związanymi z przestrzeganiem ładu i porządku publicznego, którą jak najbardziej mogą przekazać swoim domownikom.

Kolejne spotkania w drugim tygodniu ferii.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane