Pogadanka w Przedszkolu w Paterku na temat bezpieczeństwa dzieci
24.02.2018 Straż Miejska 982
grafika
Powiązane galerie:

W ramach zajęć profilaktyczno-dydaktycznych w dniu 02.02.2018 roku  w Przedszkolu ze wszystkimi grupami wiekowymi odbyły się dwa spotkania z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią st. insp. Dariuszem Chróścińskim.

Zbliżają się ferie, ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym podczas zimowych zabaw, strażnik miejski przypomniał zasady jakie należy przestrzegać, by bezpiecznie korzystać z miejsc dostępnych do zabaw, takich jak sztuczne lodowisko w Nakle nad Notecią. Przestrzegał przed próbą zabaw na zamarzniętych wodach rzek i jezior. Ostrzegał też przed pomysłami dorosłych, którzy dla uciechy dzieci zaczepiają sanki do samochodu i tworzą tzw. kulig, bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia dzieci. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi również o prawidłowym poruszaniu się po jezdni w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. W trakcie przeprowadzonej pogadanki omówione zostały zagrożenia dotyczące niebezpiecznych zachowań na drodze w rożnych sytuacjach, które mogą wystąpić w drodze do przedszkola.

 Dzieci odświeżyły sobie informacje, szczególnie omówione zostały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię na przejściach dla pieszych. Funkcjonariusz podkreślił istotną wagę elementów odblaskowych, które umieszczone na ubraniach bądź plecakach dzieci powodują w porze wieczorowo-nocnej lepszą widoczność dla kierowców. 

            Na zakończenie przedszkolaki  podziękowały oklaskami i drobnymi upominkami.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane