Apel Straży Miejskiej - Dbaj o środowisko naturalne. Pozbywaj się odpadów w sposób legalny.
16.02.2019 Straż Miejska 660
grafika
Powiązane galerie:
grafika
16.02.2019

6

Straż Miejska

Pomimo wielu apeli kierowanych przez Straż Miejską o ochronę środowiska nadal są osoby, które lekceważą obowiązujące przepisy prawa wyrzucając śmieci do lasu, na łąki lub paląc je w piecach domowych czy też w ogniskach na swoich posesjach. Takie czynności są nielegalne i podlegają ukaraniu mandatem, a także wobec sprawcy może zostać skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.
Tylko jednego dnia tj.14 lutego 2019 roku nakielscy strażnicy miejscy interweniowali czterokrotnie, podejmując czynności związane z ochroną środowiska.
W Nakle nad Notecią na ul. Półwiejskiej został ukarany mandatem karnym mężczyzna spalający w ognisku kable. Na terenie leśnym w miejscowości Gorzeń nieznana osoba pozbyła się śmieci remontowych (gruzu, folii, styropianu i.t.p). Wobec nie wykrycia sprawcy tego procederu, odpady będą uprzątnięte przez pracowników Lasów Państwowych. W miejscowości Gorzeń również nieznani sprawcy pozostawili kanapę we wiacie przystankowej oraz porzucili worek z odpadami bytowymi. Należy nadmienić, iż odpady takie jak folie, kanapy, gruz można oddać za darmo, dowożąc je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rozwarzynie. Dlatego też dziwi strażników miejskich postawa takich osób, w związku z tym nie mogą oni liczyć na ich pobłażliwość.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane