PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PROFILAKTYCZNYCH NAKIELSKIEJ STRAŻY MIEJSKIEJ p.n. „BEZPIECZNE FERIE 2019”
25.01.2019 Straż Miejska 673
grafika

 

     Dobiegł końca czas ferii, czyli zimowych wakacji uczniów. W naszym regionie pozbawione były one śnieżnych zabaw i związanych z tym atrakcjami z powody braku śniegu. Na szczęście instytucje takie jak : szkoły, sołectwa, Wiejskie Domy Kultury oraz Nakielski Ośrodek Kultury, zorganizowały czas wolny dzieciom zarówno na terenie wiejskim naszej gminy jak i w Nakle nad Notecią. Młodzież, która została w domach podczas tegorocznych ferii nie mogła narzekać na brak atrakcji. Jedną z nich były na pewno spotkanie z funkcjonariuszami straży miejskiej.

     Podczas spotkań strażnicy miejscy rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie, zarówno podczas ferii, jak i w zwykłym codziennym życiu. Dzieci dowiedziały się, jak unikać ryzykownych sytuacji podczas zimowych zabaw. Mundurowi opowiedzieli im także, jak wygląda bezpieczne miejsce do zabawy, czy jak reagować w kontaktach z obcymi osobami.  

     Praca strażników miejskich w tym okresie polegała przede wszystkim na optymalnej kontroli miejsc, gdzie najczęściej gromadzi się młodzież w czasie wolnym, tj. parki, marina nakielska, basen. Patrolowaliśmy również tereny przyległe do placówek handlowych, marketów. Wszystko po to, aby chronić dzieci przed zachowaniami i sytuacjami ryzykownymi dla młodzieży, w tym przejawami demoralizacji. Należy tu wymienić spożywanie alkoholu, palenie papierosów, żebranie pieniędzy.

     Zdajemy sobie sprawę, że pomimo wysiłku przede wszystkim rodziców oraz wielu innych osób, aby czas ferii zimowych był dla dzieci wesoły, beztroski, spędzony na regeneracji sił, my ze swojej strony dokładaliśmy wszelkich starań, aby był to również czas bezpieczny.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane