Odbył się I etap IX Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie
07.12.2018 Straż Miejska 741
grafika
Powiązane galerie:
grafika
07.12.2018

17

Straż Miejska

      Straże Miejskie z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Nakła nad Notecią, Rypina, Włocławka, Chełmna i Brodnicy z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko - Pomorskiego są organizatorami IX Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczny i przyjazny region".

     IX Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” jest nowatorskim projektem realizowanym w naszym województwie z zakresu propagowania zasad bezpieczeństwa wśród młodzieży. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Województwa Kujawsko Pomorskiego. Olimpiada ma na celu pobudzić młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych. Jest to również próba uzyskania odpowiedzi na pytanie, czy młodzież czuje się odpowiedzialna za ład i porządek w środowisku lokalnym Uczestnicy przedmiotowego przedsięwzięcia w głównej mierze powinni wykazać się wiedzą z zakresu ogólnych przepisów dotyczących ładu i porządku publicznego. Olimpiada została podzielona na trzy etapy. I etap (test z wiedzy ogólnej składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru ) został przeprowadzony w czwartek, 6 grudnia 2018 roku o godzinie 9:00 w wyznaczonych placówkach miast współorganizatorów. W naszym regionie do testu przystąpiło 62 uczniówi uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. E. Chroboczka w Szubinie, Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni i Liceum Ogólnokształcące im.K.Libelta w Kcyni. Test został przeprowadzony w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią. Zgodnie z regulaminem Olimpiady, po podsumowaniu wyników uczniów z całego województwa poznamy najlepszą setkę, która przejdzie do II etapu. Do 18 grudnia o wynikach I etapu zostaną poinformowani dyrektorzy szkół, którzy zgłosili uczniów do konkursu. Koordynatorem regionalnym z ramienia organizatora był st. insp. Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią Dariusz Chróściński.

      II etap olimpiady odbędzie się 11 stycznia 2019 roku w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Finał został zaplanowany na 29 marca 2019 roku. Zwycięzca olimpiady otrzyma indeks upoważniający go do podjęcia na dowolnym przez siebie wybranym kierunku studiów w Wyższej Szkole Bankowej, natomiast na wszystkich uczestników III etapu czekają atrakcyjne nagrody.

      Za pomoc w zorganizowaniu I etapu konkursu Straż Miejska w Nakle nad Notecią pragnie podziękować Panu Michałowi Dubkowskiemu, Dyrektorowi Nakielskiego Ośrodka Kultury, Pani Krystynie Dawidowicz, Sołtys wsi Trzeciewnica oraz Mieczysławowi Kubiakowi Kierownikowi ZRP.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane