Pomóżmy osobom bezdomnym!
27.11.2018 Straż Miejska 615
grafika

    Coraz niższe temperatury, które obecnie odczuwamy, są szczególnie trudne dla osób bezdomnych. W okresie zimowym, osoby te są narażone na wiele niebezpieczeństw takich jak: wychłodzenie organizmu, odmrożenia części ciała, a w rezultacie utratę zdrowia a nawet i życia.

     W związku z zbliżającą się zimą  Straż Miejska w Nakle nad Notecią wzorem lat ubiegłych współpracuje z pracownikami socjalnego Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, z którymi przeprowadza kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych na terenie całej gminy Naklo nad Notecią. Ponadto funkcjonariusze podczas patroli regularnie sprawdzają koczowiska, pustostany, działki, garaże oraz dworce. W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy udzielili pomocy 3 osobom z terenu gminy Nakło nad Notecią. Pomoc polegała na przewiezieniu tych osób do noclegowni dla osób bezdomnych, gdzie otoczeni opieką mogą przetrwać czas zimowy.

    Osoby bezdomne często zmieniają miejsce przebywania, dlatego nie o wszystkich miejscach wiemy. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszej gminy o wszelkie informacje dotyczące osób, które mogą potrzebować pomocy. Zgłoszenia prosimy kierować osobiście w siedzibie straży przy ul.gen.H.Dąbrowskiego 50 lub pod numerami telefonów: 52-386-05-98, alarmowy: 986.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane