NIE SPALAJ ODPADÓW! SZANUJ ZDROWIE SWOJE I SWOICH SĄSIADÓW!
26.11.2018 Straż Miejska 597
grafika

    Wraz z nadejściem jesieni rozpoczął się sezon grzewczy, a z nim kontrole Straży Miejskiej dotyczące spalania śmieci w przydomowych kotłowniach C.O. oraz piecach domowych.

    Funkcjonariusze w pierwszej kolejności skontrolowali miejsca, w których w poprzednich latach najczęściej stwierdzano spalanie odpadów oraz tereny z których wpływały zgłoszenia dotyczące zatruwania powietrza palonymi śmieciami. Od stycznia bieżącego roku do dnia dzisiejszego strażnicy miejscy przeprowadzili 475 kontroli posesji pod tym właśnie kątem.

    Konsekwentne działania Straży Miejskiej przyniosły w ostatnich latach pozytywny efekt. Wyniki kontroli pokazują, że mieszkańcy naszej gminy coraz rzadziej wrzucają odpady do pieca, jednak jeszcze nie wszyscy zdają sobie sprawę, że robiąc to, trują siebie, swoich najbliższych i sąsiadów.


    W piecu domowym nie wolno palić śmieci. Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia jest spalanie odpadów z tworzyw sztucznych np. butelek typu PET, worków foliowych a także opakowań po sokach, mleku, odpadów z gumy, lakierowanego drewna, mebli. Wydajność energetyczna spalania śmieci jest niewielka, a konsekwencje mogą być bardzo poważne. Domowe kominy pozbawione filtrów, produkują więcej zanieczyszczeń niż zakłady czy spalarnie śmieci.

   W razie jakichkolwiek wątpliwości, co do jakości paliw stosowanych w najbliższym otoczeniu prosimy o kontakt ze Strażą Miejską (numer 986 lub 386-05-98), która ma uprawnienia do kontroli tego, czym palimy w piecach.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane