Straż Miejska pomaga bezdomnym
14.11.2018 Straż Miejska 617
grafika

    Setki przejechanych kilometrów, dziesiątki godzin spędzonych na mrozie, niezliczona liczba kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych – pustostany, parki, altanki śmietnikowe i inne miejsca, które mogą być potencjalnym schronieniem przed zimnem. To tylko przykładowe działania prowadzone od lat przez nakielską Straż Miejską, mające na celu pomoc osobom bezdomnym. Działania pomocowe Straży Miejskiej nasilają się w okresie jesienno-zimowym. Strażnicy przygotowują się do nich już teraz. Weryfikują miejsca tzw. niemieszkalne, do których docierali w ubiegłym roku, znajdują nowe, szacują liczbę osób do których trzeba będzie dotrzeć z pomocą.

 

    Nakielscy strażnicy miejscy przyjmują także każde zgłoszenia dotyczące osób bezdomnych przebywających w miejscach niemieszkalnych i zawsze reagują na informacje przekazywane przez mieszkańców. W czasie codziennego patrolowania miasta i gminy sami również zwracają uwagę na osoby mogące potrzebować pomocy.

 

    Schroniska, noclegownie, szpital są to miejsca, do których funkcjonariusze najczęściej przewożą osoby bezdomne potrzebujące pomocy. W tym zakresie strażnicy współpracują      z nakielskim Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Kiedy zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie wzywane jest pogotowie ratunkowe. Z uwagi na to, że Nakło nad Notecią jest dużą aglomeracją w powiecie nakielskim stało się miejscem docelowym dla bezdomnych z całej okolicy. Ich liczba wzrasta szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

 

    W ubiegłym sezonie zimowym strażnicy miejscy przeprowadzili 178 kontroli wytypowanych miejsc oferując pomoc.   

 

    Każdego dnia mijamy, skwery, parki, pustostany, dworce a tam ludzi, którzy czekają na pomoc. Nie przechodź obojętnie obok osób bezdomnych czy leżących. Zareaguj! Numer do straży miejskiej to 986.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane