Odbył się I etap VIII Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie
14.12.2017 Straż Miejska 1003
grafika
Powiązane galerie:

      Straże Miejskie z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Nakła nad Notecią, Rypina, Włocławka, Chełmna i Brodnicy z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko - Pomorskiego są organizatorami  VIII Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczny i przyjazny region".

VIII Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” jest nowatorskim projektem realizowanym w naszym województwie z zakresu propagowania zasad bezpieczeństwa wśród młodzieży. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Województwa Kujawsko Pomorskiego. Olimpiada ma na celu pobudzić młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych. Jest to również próba uzyskania odpowiedzi na pytanie, czy młodzież czuje się odpowiedzialna za ład i porządek w środowisku lokalnym Uczestnicy przedmiotowego przedsięwzięcia w głównej mierze powinni wykazać się wiedzą z zakresu ogólnych przepisów dotyczących ładu i porządku publicznego. Olimpiada została podzielona na trzy etapy. I etap (test z wiedzy ogólnej składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru ) został przeprowadzony w piątek, 8 grudnia 2017 roku o godzinie 9:00 w wyznaczonych placówkach miast współorganizatorów. W naszym regionie do testu przystąpiło 126 uczniów i uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią,  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. E. Chroboczka w Szubinie, I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Szubinie, Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni. Test został przeprowadzony w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią. Zgodnie z regulaminem Olimpiady, po podsumowaniu wyników uczniów z całego województwa poznamy najlepszą setkę, która przejdzie do II etapu. Do 19 grudnia o wynikach I etapu zostaną poinformowani dyrektorzy szkół, którzy zgłosili uczniów do konkursu. Koordynatorem regionalnym z ramienia organizatora był st. insp. Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią Dariusz Chróściński.

      II etap olimpiady odbędzie się 9 stycznia 2018 roku w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Finał został zaplanowany na 23 marca 2018 roku. Zwycięzca olimpiady otrzyma indeks upoważniający go do podjęcia na dowolnym przez siebie wybranym kierunku studiów w Wyższej Szkole Bankowej, natomiast na wszystkich uczestników III etapu czekają atrakcyjne nagrody.

      Za pomoc w zorganizowaniu I etapu konkursu Straż Miejska w Nakle nad Notecią pragnie podziękować Panu Michałowi Dubkowskiemu, Dyrektorowi Nakielskiego Ośrodka Kultury, Panu Tomaszowi Rompalskiemu Dyrektorowi SP nr 4 w Nakle nad Notecią, oraz Mieczysławowi Kubiakowi Kierownikowi ZRP.

 

Materiał: Straż Miejska Nakło nad Notecią

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane