Rozpoczyna się sezon grzewczy. Strażnicy sprawdzają, czym mieszkańcy gminy palą w piecach
17.10.2017 Straż Miejska 1286
grafika

Zaczyna się sezon grzewczy, a wraz z nim – intensywne kontrole straży miejskiej. Funkcjonariusze już sprawdzają, czym mieszkańcy palą w piecach. W pierwszej kolejności skontrolowane zostaną rejony, w których w ubiegłych latach najczęściej stwierdzano spalanie odpadów, lub z których wpływały zgłoszenia o możliwości zatruwania powietrza palonym plastikiem, gumą, starymi meblami czy zużytym olejem silnikowym.


Palenie śmieci w piecach domowych – ten proceder w sezonie grzewczym pogarsza jakość powietrza. Osoby, które w ramach oszczędności palą śmieci w piecach. Trują siebie i swoich sąsiadów.


Wydajność energetyczna spalania śmieci jest niewielka, a konsekwencje mogą być bardzo poważne. Domowe kominy pozbawione filtrów, produkują więcej zanieczyszczeń niż zakłady czy spalarnie śmieci. Dotyczy to osiedli domów jednorodzinnych, ale także kamienic ogrzewanych piecami kaflowymi.


Konsekwentne działania Straży Miejskiej przyniosły w ostatnich latach spodziewany efekt. Wyniki kontroli pokazują, że mieszkańcy naszej gminy coraz rzadziej wrzucają odpady do pieca.


Mimo, iż regularne kontrole właśnie się rozpoczynają, to mieszkańcy mogą przez cały rok zgłaszać sygnały dotyczące spalania odpadów. Prośby o interwencje należy kierować na numer alarmowy 986.


PAMIĘTAJ!
W piecu domowym nie wolno palić śmieci. Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia jest spalanie odpadów z tworzyw sztucznych np. butelek typu PET, worków foliowych a także opakowań po sokach, mleku, odpadów z gumy, lakierowanego drewna, mebli.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane