Pogadanka z elementami praktycznych umiejętności dzieci z ZSP nr 3 w Nakle nad Notecią
03.10.2016 Straż Miejska 1220

Nakielscy strażnicy miejscy od wielu lat prowadzą zajęcia profilaktyczne w szkołach
i przedszkolach. Zajęcia odbywają się cyklicznie, a podczas nich najmłodsi uczą się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Tym razem z wizytą udano się do Przedszkola nr 1 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 na ul. Mroteckiej w Nakle nad Notecią.

Podczas pogadanki przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze. Z pozoru oczywista sprawa, w rzeczywistości bardzo ważna dla bezpieczeństwa najmłodszych. Strażnik miejski st. insp. Dariusz Chróściński sprawdził wiedzę dzieci, wyczulił na co zwracać uwagę przy przechodzeniu przez jezdnię, dlaczego nigdy nie wolno przebiegać na czerwonym świetle i jak sprawdzać, czy nie nadjeżdża samochód. Maluchy miały okazję sprawdzić w praktyce zachowanie na drodze podczas przejścia po pasach pod bacznym okiem funkcjonariusza, gdzie pokazywał, jak prawidłowo powinno się korzystać z przejścia dla pieszych.

To nie jedyne działania, jakie podejmują funkcjonariusze, by zadbać o bezpieczeństwo dzieci. Strażnicy miejscy prowadzą wzmożone działania na ulicach i w rejonach szkół naszej gminy.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane