Pogadanka w Przedszkolu Wesoła Piątka na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze
30.09.2016 Straż Miejska 1123
grafika

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w Przedszkolu Wesoła Piątka odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią st. insp. Dariuszem Chróścińskim.

Wraz z początkiem roku szkolnego wzrasta natężenie ruchu drogowego zwłaszcza w pobliżu placówek oświatowych takich jak szkoły i przedszkola. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym, strażnik miejski przypomniał zasady jakie należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do przedszkola i domu po zajęciach. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o prawidłowym poruszaniu się po jezdni w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu
w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. W trakcie przeprowadzonej pogadanki omówione zostały zagrożenia dotyczące niebezpiecznych zachowań na drodze w rożnych sytuacjach, które mogą wystąpić w drodze do szkoły i przedszkola.


Dzieci odświeżyły sobie informacje, szczególnie omówione zostały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię na przejściach dla pieszych. Funkcjonariusz podkreślił istotną wagę elementów odblaskowych, które umieszczone na ubraniach bądź plecakach dzieci powodują w porze wieczorowo-nocnej lepszą widoczność dla kierowców.

 

Ponadto funkcjonariusz wzbogacił dzieci o wiedzę na temat codziennej pracy strażnika miejskiego. Rozmowa ze strażnikiem miejskim była dla dzieci dużą atrakcją.

Na zakończenie przedszkolaki Wesołej Piątki podziękowały drobnymi upominkami.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane