Podsumowanie akcji „Bezpieczne Wakacje 2016” przeprowadzonej przez Straż Miejską w Nakle nad Notecią
13.09.2016 Straż Miejska 1130
grafika

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2016” strażnicy przeprowadzili kontrole ponad 115 miejsc, w których młodzież jak i dorośli chętnie spędzali swój wolny czas. Funkcjonariusze patrolowali osiedla, szczególnie okolice punktów sprzedaży alkoholu, parki miejskie, place zabaw, przystań wodną, brzeg rzeki Noteć, teren basenu, tereny szkół i boisk, jak i sam teren miasta Nakło nad Notecią. Podczas akcji cały czas prowadzili rozmowy profilaktyczne z mieszkańcami i udzielali im profesjonalnej pomocy.

 

 

Straż Miejska przeprowadziła również kontrole punktów sprzedaży alkoholu i papierosów, podczas których strażnicy przypominali pracownikom sklepów o zakazie sprzedawania alkoholu i wyrobów tytoniowych osobom niepełnoletnim. Sprzedawcy zostali poinformowani o możliwości korzystania z prawa do sprawdzania wieku klientów, zapytania o dokument tożsamości osoby, która ma zamiar kupić alkohol lub wyrób tytoniowy. Informowali także o karach, które mogą zostać nałożone w przypadku niestosowania się do przepisów.

Właściciele sklepów otrzymali materiały wskazujące jak być odpowiedzialnym sprzedawcą, a także naklejki z widocznym zakazem, że w tym sklepie osoba niepełnoletnia nie ma szans na zakup wyrobów tytoniowych.

 

Podczas akcji opublikowane zostały trzy apele:

1. Straż Miejska przypomina o zakazie kąpania się w miejscach zabronionych.

2. Straż Miejska apeluje do rodziców i opiekunów o zwiększenie kontroli nad swoimi dziećmi w okresie wakacyjnym.

3. Apel do osób dorosłych by nie częstowali i nie kupowali nieletnim napojów zawierających alkohol oraz wyrobów tytoniowych.

 

Działania prowadzone przez Straż Miejską w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2016” zminimalizowały zagrożenia oraz zwiększyły poczucie bezpieczeństwa dzieci, młodzieży oraz dorosłych przebywających na terenie miasta i gminy Nakło nad Notecią.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane